Sokólskie przedszkolaki bezpieczne w sieci! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólskie przedszkolaki bezpieczne w sieci!

Data publikacji 06.02.2019

Komenda Powiatowa Policji w Sokółce po raz kolejny włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Spotkania z najmłodszymi użytkownikami mają na celu współtworzenie postaw i umiejętności bezpiecznego korzystania z sieci internetowej.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce aktywnie uczestniczą w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W związku z tym, że już nawet przedszkolaki sięgają po smartfony czy tablety, funkcjonariusze spotykali się wczoraj z dziećmi z Przedszkola Nr 5 w Sokółce. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Podczas rozmów zwrócono uwagę, że Internet, to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również pewne zagrożenie. Przedstawiono niebezpieczne sytuacje, z którymi mogą się spotkać tj.: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, kradzież danych oraz problem nadużywania Internetu.
 
Wizyta przedstawicieli sokólskiej Policji u uczniów miała również na celu podkreślenie tego, iż każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Przypomniano młodym ludziom, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
 
Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Przedszkolaki poznały przydatne wskazówki jak bezpiecznie korzystać z sieci. Odbiór przydatnych informacji ułatwił animowany film edukacyjny, który w atrakcyjny i prosty sposób przedstawiał najmłodszym interesujące zagadnienia.