Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym – stracił prawo jazdy

Data publikacji 12.03.2019

Policjanci zatrzymali kierującego seatem, który w Nierośnie, przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 52 km/h. 23-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Miejsce, w którym doszło do kontroli, było wcześniej zgłaszane przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce, wczoraj tuż po godzinie 19.00, na drodze wojewódzkiej 673 w Nierośnie, zatrzymali do kontroli kierującego seatem. 23 - letni mieszkaniec gminy Dąbrowa Białostocka jechał w terenie zabudowanym z prędkością 102 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 52 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie nałożyli mandat karny. 23 - latek otrzymał  również 10 punktów karnych. Mieszkańcy tej miejscowości wskazywali poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na tym odcinku drogi. Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem Mapy.

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy do zgłaszania uciążliwych społecznie zjawisk. Policjanci sprawdzają wskazane miejsca i reagują na łamanie prawa. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – do tego wciąż służy numer alarmowy 112.