Wspólne ćwiczenia funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne ćwiczenia funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej

Data publikacji 13.03.2019

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce szkolili dziś funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Krynkach. Takie działania pozwalają na wymianę doświadczeń pomiędzy funkcjonariuszami i zwiększenie skuteczności działań podczas wspólnych służb.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkali się dziś z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Krynkach. Celem spotkania było szkolenie przeprowadzone przez policyjnego Instruktora Taktyk i Technik Interwencji. Podczas zajęć wychowania fizycznego, ćwiczone były przede wszystkim techniki zakładania kajdanek na ręce osoby zatrzymanej w różnych sytuacjach. Prawidłowo wykonana technika pozwala szybko i skutecznie obezwładnić większego i silniejszego przeciwnika. Takie ćwiczenia to także świetna okazja do wymiany doświadczeń między funkcjonariuszami współpracujących ze sobą służb.

  • zdjęcie kolorowe, widoczny jest na nim policjant stojący tyłem do robiącego zdjęcie a przodem do ludzi ubranych w stroje sportowe, stojąc na macie
  • na kolorowym zdjęciu widoczny jest policjant zakładający kajdanki na ręce trzymane z tyłu podejrzanego
  • zdjęcie kolorowe,, policjant patrzy na ćwiczące kobiety