Dzień Przedsiębiorczości w sokólskiej komendzie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Przedsiębiorczości w sokólskiej komendzie

Data publikacji 21.03.2019

Na czym polega praca policjantów na co dzień, dlaczego jest to służba i czy warto nimi zostać… to jedynie część z wielu tematów, które zostały omówione w trakcie spotkania z uczniami Zespołu Szkół w Sokółce podczas Dnia Przedsiębiorczości.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce po raz kolejny włączyli się w akcję promowania zawodu policjanta poprzez udział w organizowanym  przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości - „XVI Dniu Przedsiębiorczości”, który honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Odwiedzający jednostkę Policji uczniowie Zespołu Szkół w Sokółce  zapoznawali się  ze specyfiką wykonywania zawodu policjanta i  informacjami o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania zawodu policjanta na wybranych stanowiskach służbowych. Uczniowie otrzymali dużo cennych informacji, które na pewno przydadzą im się w przyszłości, podczas procesu rekrutacji do służb mundurowych.

  • Uczniowie klasy mundurowej przyglądają się pracy policyjnego technika kryminalistyki
  • Uczniowie klasy mundurowej - jeden z nich przebrany jest w policyjny pancerz zwany PZ - ręku trzyma tarczę i pałkę, ma na sobie biały kask i ochraniacze na korpusie, rękach i nogach
  • Policjant przy biurko z komputerem opowiada o swojej pracy stojącym za nimi uczniom klasy mundurowej