Pierwszy dzień wiosny spędzili zwiedzając Komendę Policji w Sokółce - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy dzień wiosny spędzili zwiedzając Komendę Policji w Sokółce

Data publikacji 22.03.2019

Komendę Powiatową Policji w Sokółce odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce. W ramach "Dnia Otwartego" młodzi ludzie mogli zobaczyć z bliska jak wygląda służba funkcjonariuszy.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Kamionce w ramach "Dnia Otwartego" odwiedzili dziś sokólską Komendę Policji. Mieli okazję zobaczyć, jak na co dzień pracują policjanci i policjantki, pilnujące porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu. Zwiedzanie rozpoczęło się od Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych, gdzie trafiają aresztowani. Następne było spotkanie z technikiem kryminalistyki. Młodzi ludzie mogli poznać tajniki przeprowadzania oględzin miejsca zdarzenia oraz mieli okazję sami się sprawdzić - zbierając odciski palców z kubka albo sprawdzając, czy pieniądze nie są fałszywe.

Dodatkowo młodzi ludzie mogli posłuchać o różnych wydziałach, w których służbę pełnią policjanci, a także z bliska przyjrzeć się ich pracy. Dużą atrakcją było zobaczenie psów służbowych i możliwość poczucia się jak prawdziwy policjant, siedząc za kierownicą radiowozu.

  • grupa dzieci stoi dookoła technika kryminalistyki, który pomaga dla uczennicy zrobić zdjęcie
  • grupa dzieci ze szkoły podstawowej stoi dookoła technika kryminalistyki, który prezentuje im zabezpieczenia banknotu przy pomocy latarki ultrafioletowej
  • zdjęcie kolorowe, dziewczynka razem z technikiem kryminalistyki przy pomocy pędzelka odkrywa ślady odcisków palców na białym kubku
  • dzieci stoją przy radiowozie i oglądają go
  • policjantka rozmawia uczniami w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych
  • policjantka rozmawia z dziećmi siedzącymi przy stolikach, słuchają jej słów z uwagą