W ciągu nocy zatrzymali trzy osoby z narkotykami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W ciągu nocy zatrzymali trzy osoby z narkotykami

Data publikacji 26.03.2019

To był pracowita noc dla sokólskich policjantów z "patrolówki". Tylko podczas jednej nocy zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie nielegalne substancje odurzające.

Sokólscy policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego podczas jednej nocy, z soboty na niedzielę, przeprowadzili trzy interwencje wobec osób posiadających przy sobie narkotyki. Pierwsza interwencja dotyczyła kierowcy audi na ulicy Wyszyńskiego w Sokółce. Podczas kontroli pojazdu, którym poruszał się 23-latek z 26-letnim pasażerem, policjanci ujawnili w opakowaniu po papierosach susz roślinny oraz szklaną lufkę. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana.

Kolejna interwencja miała miejsce przed północą na ulicy Mickiewicza w Sokółce. Na widok policyjnego patrolu dwóch młodych ludzi zaczęło się nerwowo zachowywać, co wzbudziło podejrzenie mundurowych. Jak się okazało w kurtce 19-latka policjanci znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Po sprawdzeniu substancji narkotesterem urządzenie wykazało, że była to również marihuana.

Ostatnia interwencja dotyczyła mężczyzny, który po 2.00 w nocy jeździł skuterem w miejscowości Podkantorówka. Podczas kontroli 35-latek zachowywał w sposób nerwowy, wzbudzając podejrzenie policjantów. Szybko wyszło na jaw co było tego powodem. Funkcjonariusze znaleźli przy mężczyźnie zawiniątko z zawartością białego proszku, który po wstępnym badaniu okazał się amfetaminą.

Policjanci przypominają: posiadanie nawet niedużej ilości narkotyków jest w Polsce przestępstwem. Artykuł 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje za taki czyn karę do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znacznej ilości nawet do 10 lat.