Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego po narkotykach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i jednego po narkotykach

Data publikacji 16.04.2019

Sokólscy policjanci wyeliminowali wczoraj z ruchu drogowego trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Dwaj kierujący prowadzili pojazdy będąc na "podwójnym gazie", a badanie śliny trzeciego wykazało, że znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Sokólscy policjanci wyeliminowali wczoraj z ruchu drogowego trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszego  kierującego policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ujawnili chwilę po godzinie 14.00 w Sokółce, na ulicy Kolejowej. Badanie alkomatem wykazało, że 36-letni kierowca chevroleta jest trzeźwy, jednak jego zachowanie i wygląd wzbudziło w policjantach podejrzenie, że może się znajdować pod wpływem środków odurzających. Badanie śliny kierującego potwierdziło podejrzenia mundurowych, test wykazał obecność amfetaminy i THC.

Po godzinie 16:20 dyżurny Policji został powiadomiony o kontroli drogowej, której dokonali policjanci z Posterunku Policji w Janowie. 42-letni kierujący volkswagenem w Janowie na ulicy Trofimowskiej był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkańca Janowa. Ten sam patrol zatrzymał po godzinie 20:25 do kontroli drogowej kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego. 33-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę volkswagena, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3,2 promila alkoholu w organizmie.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy odpowiedzą przed sądem.