Doradzali młodzieży co zrobić, żeby zostać policjantem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Doradzali młodzieży co zrobić, żeby zostać policjantem

Data publikacji 16.04.2019

Sokólscy policjanci spotkali się wczoraj z młodzieżą, żeby doradzić im, co zrobić, żeby zostać policjantem. Takie spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem, a oprócz pytań dotyczących spraw doboru pojawiały się też inne tematy, o których młodzi ludzie chcieli porozmawiać z mundurowymi.

Policjantka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii, wspólnie z Oficerem Prasowym z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce spotkali się wczoraj z uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Sokółce oraz Zespołu Szkół w Suchowoli. Tematem przewodnim było doradztwo zawodowe – co zrobić, żeby w przyszłości pełnić służbę w Policji. Oprócz dokładnego opisu poszczególnych etapów doboru uczniowie poznali też różne stanowiska służbowe oraz to, w jaki sposób mogą rozwijać i wykorzystać swoje indywidualne zainteresowania w służbie. Młodzi ludzie dodatkowo zaciekawiła tematyka odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

  • Na kolorowym zdjęciu widoczne są informatory z informacjami kto może pełnić służbę w policji oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć. Obok leży policyjna odznaka w etui koloru czarnego i kilka numerów czasopisma POLICJA 997
  • Na kolorowym zdjęciu widzimy uśmiechniętą policjantkę, która rozmawia z siedzącymi naprzeciwko niej uczniami - dwoma chłopakami i dziewczyną.
  • Policjant siedzący przy stoliku w klasie rozmawia z dwiema uczennicami, oglądają informatory.