„BEZPIECZNY PRZEJAZD” NA DROGACH SOKÓLSKIEGO POWIATU - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„BEZPIECZNY PRZEJAZD” NA DROGACH SOKÓLSKIEGO POWIATU

Data publikacji 01.05.2019

We wtorek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sokółce w ramach akcji „Bezpieczny Przejazd” sprawdzali jak zachowują się kierowcy przekraczający przejazdy kolejowe. Wspólnie z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku oraz Straży Ochrony Kolei promowali bezpieczne zachowania i wręczali materiały informacyjne.

Sokólscy policjanci, wspólnie z przedstawicielami Zakładu Linii Kolejowych w Białymstoku i Straży Ochrony Kolei, po raz kolejny wzięli udział w działaniach „Bezpieczny przejazd”. Głównym celem przedsięwzięcia było kształtowanie i utrwalanie bezpiecznych zachowań oraz zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych. Wtorkowe działania odbyły się w rejonach strzeżonych i niestrzeżonych przejazdów kolejowych. Policjanci przeprowadzali kontrole, w trakcie których przypominali kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności. Kontrolowani otrzymali również materiały edukacyjno-informacyjne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

  • Na tle drzew i drogi widoczne trzy osoby w kamizelkach koloru jaskrawozielonego. U jednej osoby z napisem " Policja" u kolejnej"Straż Ochrony Kolei"
  • na tle drzew, drogi i przejazdu kolejowego widać radiowóz Policji i samochód osobowy koloru zielonego. Przed samochodem stoi policjant w granatowym mundurze i kamizelce koloru jaskrawozielonego, funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei również w granatowym mundurze i kamizelce koloru jaskrawozielonego i pracownik PKP w kamizelce koloru pomarańczowego, niebieskich spodniach i koszulce koloru czerwonego.
  • na tle drzew za przejazdem kolejowym ze znakiem "STOP" stoi po lewej stronie niebieski samochód osobowy. Przy samochodzie stoi dwoje pracowników PKP, a przed samochodem stoi policjant. Wszyscy ubrani w kamizelki koloru jaskrawozielonego