Przedszkolaki odwiedziły sokólskich policjantów - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki odwiedziły sokólskich policjantów

Data publikacji 13.05.2019

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce odwiedziły dzieci z Przedszkola numer 3 w Sokółce. Najmłodsi mogli zobaczyć z bliska jak wygląda ich służba, zwiedzić policyjny areszt, a także zobaczyć trening posłuszeństwa psa służbowego.

Podopieczni z Przedszkola numer 3 w Sokółce odwiedzili w piątek sokólską jednostkę Policji. Mieli okazję zobaczyć, jak na co dzień pracują policjanci i policjantki, którzy pilnują porządku i bezpieczeństwa na terenie powiatu. Wśród atrakcji, które zaplanowali najmłodszym funkcjonariusze sporym zainteresowaniem cieszyło się Pomieszczenie dla Osób Zatrzymanych, gdzie trafiają między innymi przestępcy zatrzymani na gorącym uczynku. Duże wrażenie na przedszkolakach zrobiło spotkanie z technikiem kryminalistyki, który pokazał dzieciom jak się zbiera odciski palców oraz zabezpiecza inne ślady na miejscu przestępstwa. Na koniec było zaplanowane spotkanie z przewodnikiem psa służbowego, który opowiedział, jak wygląda współpraca z czworonożnym partnerem, a także zaprezentował trening i posłuszeństwa takiego zwierzęcia.

  • Policjantka stoi naprzeciwko dzieci siedzących przy stoliku. Dzieci patrzą w jej kierunku, na zdjęciu widzimy również sprzęt policyjny wystawiony na stoliku po prawej stronie policjantki.
  • Policjantka otwiera kratę w policyjnym Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych. Przed nią stoją dzieci, zwrócone w jej kierunku.
  • Technik kryminalistyki siedzi przy biurku i prezentuje zgromadzonym wokół niego przedszkolakom w jaki sposób ujawnia przy pomocy pędzelka odciski palców na białej kartce.
  • Na zdjęciu dziewczyna z przedszkola za pomocą pędzelka ujawnia pozostawione na białej kartce odciski palców. Inne dzieci z przedszkola przyglądają się temu, jak pomaga jej Technik Kryminalistyki.
  • Przewodnik psa służbowego przy radiowozie mówi do dzieci z przedszkola, które otaczają go półokręgiem.
  • Przewodnik psa służbowego z podniesionym do góry gryzakiem prezentuje ustawionym w rzędzie przedszkolakom trening i posłuszeństwo psa służbowego. Zwierzę siedzi na ziemi, kilka metrów przed policjantem, jest zwrócone pyskiem w jego stronę.