POLICJANCI DOSKONALILI UMIEJĘTNOŚCI STRZELECKIE - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POLICJANCI DOSKONALILI UMIEJĘTNOŚCI STRZELECKIE

Data publikacji 22.05.2019

Sokólscy policjanci doskonalili swoje umiejętności strzeleckie. Pod czujnym okiem instruktorów, strzelali w różnych sytuacjach, jakie mogą przytrafić się w codziennej służbie.

Policjanci z Komendy Powiatowej policji w Sokółce i innych jednostek, spotkali się wczoraj na strzelnicy. Mundurowi wymieniali się doświadczeniami zdobytymi podczas różnych interwencji oraz ćwiczyli swoje umiejętności strzeleckie wykonując zadania, zlecane im przez policyjnych instruktorów. Funkcjonariusze doskonalili między innymi: dynamiczne strzelania, szybką zmianę magazynka w różnych pozycjach, czy strzelanie podczas poruszania się. Takie ćwiczenia mają realny wpływ na bezpieczeństwo funkcjonariuszy i osób postronnych podczas szczególnie niebezpiecznych interwencji, w których jest zagrożone ludzkie życie.

Sokólscy instruktorzy, oprócz nabytych podczas służby kwalifikacji, szkolą się również poza nią. Uczestniczą w różnych turniejach i zawodach. Strzelectwo to ich pasja, którą dzielą się z innymi policjantami. Duża część funkcjonariuszy należy do stowarzyszeń strzeleckich lub kolekcjonerskich i swoje umiejętności rozwija w wolnym czasie. Wszystko to ma wpływ na skuteczne przeprowadzenie interwencji, związanych z użyciem broni.

  • Zdjęcie kolorowe, na którym policjantka strzela z broni krótkiej do tarczy, na strzelnicy otwartej.
  • Zdjęcie kolorowe, policjantka w pozycji klęczącej strzela w kierunku tarcz na strzelnicy otwartej. Za nią stoi policyjny instruktor, który obserwuje ją.
  • Zdjęcie kolorowe, policjantka w pozycji klęczącej zmienia magazynek. Za nią stoi instruktor strzelania, który ją obserwuje.
  • Zdjęcie kolorowe, znajduje się na nim policjant, który strzela z broni PM-84.  Obok niego stoi instruktor, który nadzoruje przebieg strzelania.
  • Zdjęcie kolorowe, na którym widzimy dwóch policjantów strzelających z broni krótkiej na strzelnicy. Za nimi stoi instruktor, który nadzoruje przebieg strzelania.
  • Zdjęcie kolorowe, znajduje się na nim policjant, który strzela do tarcz na strzelnicy otwartej.
  • Zdjęcie kolorowe, znajdują się na nim dwaj policjanci, którzy uzupełniają amunicję w magazynkach. Stoją przy stole, na strzelnicy, na którym znajduje się m.in .amunicja, słuchawki do ochrony słuchu, okulary, apteczka. Za policjantami stoi instruktor.
  • Zdjęcie kolorowe, znajduje się na nim dwóch policjantów (z lewej i z prawej strony), którzy strzelają na strzelnicy otwartej w kierunku tarcz. Po środku stoi instruktor, który nadzoruje przebieg strzelania.
  • Zdjęcie kolorowe, na którym policjant strzela do tarcz, na strzelnicy otwartej, z broni krótkiej. Przebieg strzelania obserwuje instruktor, stojący za nim.