Nadmierna prędkość – zatrzymane prawa jazdy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nadmierna prędkość – zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 04.06.2019

Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyznom zostały zatrzymane prawa jazdy.

W sobotę, sokólscy policjanci "drogówki"  wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich w miejscowości Woroniany przekroczył dozwoloną prędkość o 55 km/h. 22-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Został również ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych.

Następny nieodpowiedzialny kierowca, został zatrzymany w miejscowości Krugło, gdzie jechał 140 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. 26-latek został ukarany mandatem w wysokości 600 złotych i również stracił prawo jazdy. 

Oba miejsca, w których doszło do naruszeń przepisów ruchu drogowego, były zaznaczane wcześniej na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci ponownie apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Mundurowi przypominają, że to nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.