NADMIERNA PRĘDKOŚĆ – ZATRZYMANE PRAWA JAZDY - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NADMIERNA PRĘDKOŚĆ – ZATRZYMANE PRAWA JAZDY

Data publikacji 11.07.2019

Policjanci w ciągu dwóch dni wyeliminowali z ruchu drogowego czterech nieodpowiedzialnych kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Miejsca, gdzie doszło do wykroczeń, były wcześniej wskazywane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

We wtorek, sokólscy policjanci "drogówki"  wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z nich w miejscowości Wysokie, na drodze krajowej numer 8 przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. 24-letni białostoczanin natychmiast stracił prawo jazdy. Został również ukarany mandatem karnym. Następnym nieodpowiedzialnym kierowcą, okazała się 29-latka, która została zatrzymana do kontroli w miejscowości Straż. Na obszarze zabudowanym jechała 111 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Została ukarana mandatem karnym i straciła prawo jazdy.

W środę policjanci zatrzymali kolejnych kierowców. 56-letnia sokółczanka przekroczyła prędkość w Studzieńczynie o 51 km/h. Kolejny kierowca, 33-letni obywatel Białorusi przekroczył dozwoloną prędkość w miejscowości Woroniany o 52 km/h. Obydwoje zostali ukarani mandatami oraz zatrzymano im prawo jazdy.

Miejsca, w których doszło do naruszeń przepisów ruchu drogowego, były zaznaczane wcześniej na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci ponownie apelują o ostrożną i rozważną jazdę. Mundurowi przypominają, że to nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych.