18 październik Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

18 październik Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi

Data publikacji 18.10.2019

18 październik Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi. Sokólscy policjanci przez kilka dni prowadzili szereg spotkań profilaktycznych z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem prelekcji było zdefiniowanie handlu ludźmi oraz przedstawienie młodym ludziom podstawowych zasad, które mają ich ustrzec przed zagrożeniem.

18 październik Europejskim Dniem Walki z Handlem Ludźmi. Sokólscy policjanci przez kilka dni prowadzili szereg spotkań profilaktycznych z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem prelekcji było zdefiniowanie handlu ludźmi oraz przedstawienie mlodym ludziom podstawowych zasad, które mają ich ustrzec przed tym zagrożeniem.

W ubiegłym tygodniu, spotkania przeprowadzono z młodzieżą w Bibliotece Publicznej w Sokółce. Policjanci zorganizowali zajęcia w formie warsztatów, we współpracy z Caritasem. Prelegenci szczegółowo omówili zasady bezpiecznego wyjazdu za granicę do których m.in. należy:

- poinformowanie bliskich o wyjeździe - podanie danych kontaktowych osób, z którymi planowany jest wyjazd, dane pracodawcy oraz adres pobytu,

- sprawdzenie, czy praca jest legalna, czy istnieje pracodawca i czy pośrednik jest godny zaufania,

- sprawdzenie jakie są możliwości uzyskania pomocy w miejscu docelowym i gdzie znajdują się konsulaty lub inne polskie placówki,

- ustalenie częstotliwości kontaktu z bliskimi oraz hasła, którym posłuży się w sytuacji zagrożenia,

- przygotowanie odpowiedniej sumy pieniędzy na powrót do domu lub przetrwanie w czasie poszukiwania innej pracy.