„ZNICZ 2019” - ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU W DNI ŚWIĄTECZNE - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ZNICZ 2019” - ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU W DNI ŚWIĄTECZNE

Data publikacji 29.10.2019

W najbliższych dniach większość z nas obchodząc Dzień Wszystkich Świętych odwiedzi groby najbliższych. W wielu przypadkach będzie wiązało się to z pokonaniem znacznych odległości. Co roku policjanci w tych dniach dbać będą o nasze bezpieczeństwo organizując akcję „Znicz 2019”, która rozpocznie się już 31 października i potrwa do 3 listopada.

W związku ze zbliżającymi się Dniem Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym, spodziewamy się wzmożonego ruchu pojazdów oraz pieszych. Najbardziej odczuwalny i uciążliwy będzie on w rejonach cmentarzy i dworców kolejowych oraz trasach wjazdowych i wyjazdowych. Funkcjonariusze zadbają o to, aby ruch odbywał się płynnie.

Aby zapewnić płynność i bezpieczeństwo ruchu niejednokrotnie konieczna jest zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy i nie tylko. W razie potrzeby funkcjonariusze ruchu drogowego podejmą ręczną regulację ruchu. Tutaj należy przypomnieć, że zgodnie z przepisami prawa na skrzyżowaniu, to polecenia policjanta kierującego ruchem są najważniejsze. Wszyscy kierowcy są zobowiązani do wykonywania jego poleceń. Sygnały dawane przez kierującego ruchem są ważniejsze niż sygnalizacja świetlna, znaki drogowe, czy tzw. "reguła prawej ręki".

Sokólscy policjanci informują o zmianach w organizacji ruchu drogowego!!!

W okresie od 1 listopada 2019 roku od godziny 06:00 do 2 listopada 2019 roku do godziny 10:00 w Sokółce na ulicy Mickiewicza (na odcinku drogi od ulicy Ściegiennego do ulicy Polnej) będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.  Jednocześnie zakaz skrętu w prawo będzie obowiązywał z ulic Wróblewskiego, Sikorskiego, Polnej w ulicę Mickiewicza.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu wprowadzone zostały ograniczenia na drogach w ruchu samochodów ciężarowych i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz dotyczy czwartku - 31 października w godzinach od 18 do 22 oraz piątku - 1 listopada w godzinach od 8 do 22.

Celem przypomnienia i utrwalenia - gesty związane z wydawanymni poleceniami przez funkcjonariuszy na drodze oraz mapa zmian w organizacji ruchu drogowego.

 

 

  • Mapa - zmiana organizacji ruchu na ulicy Mickiewicza 2019