Wigilia w sokólskiej komendzie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Wigilia w sokólskiej komendzie

Data publikacji 24.12.2019

Kolędy, łamanie się opłatkiem to zwyczaje wigilijnego wieczoru. Wczoraj w tej świątecznej atmosferze składali sobie życzenia pracownicy sokólskiej komendy policji. Przy tej okazji odbyło się również poświęcenie nowego pojazdu sokólskich dzielnicowych.

Wczoraj po południu funkcjonariusze policji oraz pracownicy cywilni podzielili się opłatkiem życząc sobie spokojnych, zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie wigilijne rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Sokółce nadkomisarz Sławomir Kołakowski. Po wspólnej modlitwie i śpiewaniu kolęd celebrowanych, jak co roku przez proboszcza Parafii Świętego Antoniego w Sokółce księdza Stanisława Gniedziejko oraz proboszcza Parafii Świętego Aleksandra Newskiego księdza Włodzimierza Misiejuka policjanci, pracownicy oraz przybyli goście przełamali się opłatkiem. Komendanci życzyli swoim współpracownikom szczęśliwych i spokojnych świąt spędzonych razem z rodziną.

Dodatkowo, na placu komendy, przed uroczystą Wigilią odbyło się poświęcenie nowego radiowozu przekazanego sokólskim policjantom. Oznakowany pojazd wykorzystywany będzie przez funkcjonariuszy Rewiru Dzielnicowych Komendy Powiatowej w Sokółce. Samochód marki Kia Ceed jest wyposażony w ekonomiczny silnik o mocy 140 KM i osiąga prędkość 100km/h w niecałe 9 sekund oraz spalaniem poniżej 6l/100km. Pieniądze na zakup auta pochodziły z budżetu Komendy Głównej Policji.
Nowy radiowóz, wykorzystany w codziennej służbie z pewnością przyczyni się do zwiększenia skuteczności działań sokólskiej Policji oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców gminy Sokółka.

  • Rozpoczęcie Wigilii przez Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce wraz z proboszczami miejskich parafii.
  • Komendant Powiatowy Policji w Sokółce dzieli się opłatkami z pracownikami.
  • Policjanci i pracownicy policji składają sobie wzajemnie życzenia.
  • Komendant składa życzenia proboszczom miejskich parafii.
  • Poświęcenie pojazdu przez proboszczów miejskich parafii w obecności Komendantów oraz policjantów z Rewiru Dzielnicowych.
  • Poświęcenie pojazdu służbowego przez proboszczów z miejskich parafii.