Sokólscy policjanci podsumowali wyniki pracy za 2019 rok - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólscy policjanci podsumowali wyniki pracy za 2019 rok

Data publikacji 23.01.2020

W Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce odbyła się odprawa podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu sokólskiego oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku 2019. Spotkanie, w którym uczestniczyli funkcjonariusze i pracownicy Policji, oraz zaproszeni goście rozpoczęło się poświęceniem radiowozów, które w ostatnim czasie trafiły do sokólskiej komendy.

W Komendzie Powiatowej Policji w Sokółce, odbyła się dzisiaj odprawa służbowa, podsumowująca roczną pracę sokólskich policjantów. W spotkaniu uczestniczyła kadra kierownicza sokólskiej komendy, na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Sokółce, nadkomisarzem Sławomirem Kołakowskim oraz  I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji, nadkomisarzem Januszem Sepko. Obecni byli także przedstawiciele lokalnych samorządów, przedstawiciele prokuratury, służb mundurowych, duchowni, a także policjanci i pracownicy KPP w Sokółce.

Chwilę przed jej rozpoczęciem poświęcono kolejne pojazdy przekazane sokólskim policjantom. Oba samochody marki Toyota sfinansowane zostały z budżetu Komendy Głównej Policji. Toyota Corolla wyposażona jest w ekonomiczny silnik o mocy ponad 130 KM, ze spalaniem 6 litrów na 100 kilometrów oraz Land Cruiser z napędem na cztery koła i dużym prześwitem podwozia pojazdu, dzięki czemu może poruszać się w każdym terenie. Nowe radiowozy, wykorzystane w codziennej służbie z pewnością przyczynią się do zwiększenia skuteczności działań sokólskiej Policji.

Nadkomisarz Sławomir Kołakowski przywitał wszystkich przybyłych gości, następnie omówił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu sokólskiego oraz przedstawił w ujęciu statystycznym efekty pracy funkcjonariuszy osiągnięte w 2019 roku. Przedstawił także priorytety i zadania, jakie stoją przed jednostką w 2020 roku. 

W 2019 roku na terenie powiatu sokólskiego ogólna liczba przestępstw stwierdzonych kształtowała się na poziomie 924, przy jednoczesnym wzroście wykrywalności do 82,1%. To najwyższy procent wykrywalności w ciągu ostatnich trzech lat. Wzrosła także wykrywalność przestępstw, w tak zwanych 7 kategoriach przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie, kształtując się na poziomie 50,5%. W 2019 dominowały przestępstwa kryminale w ilości 590, w tym 57 z kategorii przestępstw narkotykowych z wykrywalnością na poziomie 94,81%. Były to przeważnie przestępstwa posiadania niewielkiej ilości narkotyków w postaci ziela konopi indyjskiej lub amfetaminy.

Komendant, omówił także stan bezpieczeństwa na drogach powiatu sokólskiego. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 175 nietrzeźwych kierujących, to o 30 więcej niż przed rokiem. Odnotowywali 662 kolizje drogowe i 31 wypadków, w których zginęło 8 osób, a 41 zostało rannych. Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz błędy pieszych.

Na zakończenie Komendant Powiatowy Policji w Sokółce nadkomisarz Sławomir Kołakowski, podziękował wszystkim instytucjom współpracującym z Policją oraz funkcjonariuszom i pracownikom Policji za zaangażowanie i wysiłek, jaki włożyli w pracę w 2019 roku. Policjanci i pracownicy komendy usłyszeli również wiele słów uznania oraz podziękowań za zaangażowanie i codzienny trud ze strony przybyłych gości.

 

 

 

  • Prezentacja przedstawiana przez Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce - część kryminalna.
  • Komendant Powiatowy Policji w Sokółce prowadzi kolejną część prezentacji.
  • I Zastępca Komendanta Powiatowego w Sokółce w trakcie omawiania działań prewencyjnych.
  • Podziękowania Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce.
  • Podziękowania ze strony zaproszonych gości - przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Sokółce.
  • Święcenie pojazdów służbowych przez księdza proboszcza w obecności Komendantów Komendy Powiatowej Policji w Sokółce oraz policjantów.
  • Slajd dotyczący otrzymanych pojazdów służbowych przez Komendę Powiatową Policji w Sokółce..
  • Slajd prezentacji dotyczący Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Slajd dotyczący wyróżnień policjantów w 2019 roku.