Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie sokólskim

Data publikacji 09.03.2020

Sokólscy policjanci regularnie prowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W piątek mundurowi, na terenie całego powiatu sokólskiego, od godzin porannych zwracali uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości przez kierowców.

W piątek, od godzin porannych na terenie całego powiatu sokólskiego, policjanci „drogówki” przeprowadzili kaskadowy pomiar prędkości. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości głównie na krajowej „dziewiętnastce” oraz „ósemce”.

Podczas działań na sokólskich drogach funkcjonariusze skontrolowali 55 kierowców.  Mimo apeli policji 50 kierowców niestety nie zdjęło nogi z gazu i przekroczyło dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze przypominali uczestnikom ruchu, że bardzo istotna jest jazda z bezpieczną prędkością – taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnej kontroli w trakcie kierowania pojazdem. W trakcie jednej z kontroli drogowej na „ósemce” mundurowi zatrzymali również osobę poszukiwaną listem gończym przez wymiar sprawiedliwości. Zatrzymany, szybko jednak uwolnił się od odbycia kary pozbawienia wolności, opłacając grzywnę.

W lutym, w trakcie poprzednich działań, skierowanych szczególnie w stronę nie stosujących sie do ograniczeń prędkości na drogach, policjanci przeprowadzili 80 kontroli pojazdów, a w tym aż 60 kierowców zostało ukaranych za jazdę z nadmierną prędkością.

Nadmierna szybkość i niedostosowanie jej do warunków na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Niejednokrotnie, nawet przy ograniczeniu prędkości do 50 kilometrów na godzinę, w warunkach ograniczonej widoczności, gdy nawierzchnia jezdni jest mokra, należy zachować ostrożność i zmniejszyć prędkość.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą kontynuowane w przyszłości.