Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie sokólskim

Data publikacji 15.05.2020

Policjanci z sokólskiej drogówki, wczoraj przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Główny cel działań to uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Policjanci sokólskiej "drogówki", wczoraj, od wczesnych godzin porannych na terenie powiatu sokólskiego przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Szczególnym nadzorem objęte zostały główne szlaki komunikacyjne - krajowa „dziewiętnastka” i „ósemka” oraz miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez uświadamianie kierujących pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Na drodze, gdzie sytuacja jest często bardzo dynamiczna, mogą wystąpić sytuacje zagrażające bezpieczeństwu nie tylko kierowców, a także pieszych. Chcąc uniknąć tego rodzaju zdarzeń, zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. 

Tylko wczoraj na drogach naszego powiatu policjanci skontrolowali 51 kierujących i ujawnili 50 wykroczeń. Pomimo apeli o rozsądek na drodze, aż 38 kierowców nie zdjęło nogi z gazu i przekroczyło dozwoloną prędkość. Podczas działań policjanci w trakcie jednej z kontorli drogowych, zatrzymali również kierowce nissana, który miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.