Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 25.05.2020

W weekend policjanci z sokólskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, natomiast dwóch pozostałych prowadziło samochody będąc w stanie nietrzeźwości. Cała trójka straciła prawa jazdy.

Wczoraj policjanci z sokólskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującą nissanem. 24-latka jechała w centrum miasta z prędkością 112 km/h, gdzie dozwolona prędkość wynosiła 50 km/h. Kobieta straciła prawo jazdy, została również ukarana mandatem, a jej konto zasiliły punkty karne. 

Podczas weekendu sokólscy mundurowi wyeliminowali z ruchu drogowego również dwóch nietrzeźwych kierowców. 51 oraz 41-latek kierowali pojazdami mając blisko 2 promile alkoholu w organiźmie, co potwierdziły wstępne badania alkomatem. Mężczyźnii stracili prawa jazdy. Teraz dalszym losem kierowców zajmie się sąd.

Pomimo licznych apeli o zachowanie rozwagi i ostrożności na drogach, w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów. Od początku roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sokółce zatrzymali 39 praw jazdy, w tym 23 za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.