Bezpieczny weekend z motocyklistami - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny weekend z motocyklistami

Data publikacji 08.06.2020

Pogoda sprzyja motocyklistom. Policjanci z sokólskiej "drogówki" przeprowadzili działań, podczas których mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierowców jednośladów. Niestety dla dwóch z nich weekendowa przejażdżka zakończyła się postępowaniem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich okazał się weekendowym rekordzistą. Wstępne badanie wykazało, że miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci przypominają, że zgodnie Kodeksem karnym za prowadzenie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę na drogach powiatu sokólskiego policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania, podczas których zwracali szczególną uwagę na zachowania motocyklistów. Mundurowi kontrolowali kierujących jednośladami, popełniających wykroczenia w ruchu drogowym, sprawdzali stan trzeźwości oraz stan techniczny motocykli.

Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli dwóch nietrzeźwych kierowców jednośladów. Pierwszego z nich mundurowi zatrzymali w Malawiczach Dolnych w gminie Sokółka.  51-latek kierował motorowerem romet mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Kolejnego nietrzeźwego kierowcę mundurowi skontrolowali w Starym Trzciannie w gminie Szudziałowo. Badanie alkomatem wykazało, że 45-latek kierował motorowerem ferrero mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że obaj kierowcy nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 51- latek nigdy ich nie posiadał, a 45-latkowi już wcześniej zostały one odebrane za jazdę pod wpływem alkoholu. Teraz dalszym losem nietrzeźwych kierujących zajmie się sąd.

Dodatkowo policjanci z sokólskiej "drogówki" w czasie weekendu wylegitymowali 122 osoby i przeprowadzili 98 kontoli pojazdów. Aż 96 kierowców nie stosowało się do obowiazujacych przepisów ruchu drogowego.