ŚWIADEK ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

ŚWIADEK ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ

Data publikacji 17.06.2020

Jeden z mieszkańców Sokółki uniemożliwił dalszą jazdę samochodem innemu kierowcy podejrzewając, że ten znajduje się pod wpływem alkoholu. Podejrzenia świadka potwierdziły się po badaniu alkomatem. Kierowca volkswagena miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 26-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj około 21, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sokółce otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy, który chce odjechać z parkingu przy ulicy Lotników Lewoniewskich w Sokółce. Już po chwili na miejscu zjawili się policjanci z sokólskiej „drogówki”. Zgłaszający poinformował funkcjonariuszy, że wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu podczas zakupów w sklepie. Następnie widział jak mężczyzna próbuje odjechać voklswagenem. Wtedy uniemożliwił mu jazdę i zaalarmował policjantów. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że 26-latek nie posiadał także uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż stacił je za przekroczoną ilość punktów karnych. Policjanci przypominają, że zgodnie Kodeksem karnym za prowadzenie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Szybka reakcja i właściwa postawa zgłaszającego pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nieodpowiedzialnego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.