Kolejni kierowcy zatrzymani na "podwójnym gazie" - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Kolejni kierowcy zatrzymani na "podwójnym gazie"

Data publikacji 23.06.2020

Dąbrowscy policjanci zatrzymali kolejnych trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się być 63-latek, który kierował samochodem mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wczoraj, dąbrowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich, to kierowca forda. 56-latek został zatrzymany do kontroli po 15 w Dąbrowie Białostockiej. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Z kolei 61-letni kierowca ciągnika został zatrzymany na terenie gminy Dąbrowa Białostocka po 13. Mężczyzna kierował ursusem będąc pod wpływem alkoholu i nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Trzeci z pijanych kierowców to 63-latek, który jechał oplem również w gminie Dąbrowa Białostocka. Został zatrzymany do kontroli po 16. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy.

Policjanci przypominają, że zgodnie z Kodeksem karnym za prowadzenie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.