Policjant w oczach przedszkolaków - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Policjant w oczach przedszkolaków

Data publikacji 16.11.2020

Czym zajmują się policjanci? Jak wyglądają? O czym marzą? Na te pytania odpowiedziały przedszkolaki w stworzonej przez siebie książce o zawodzie policjanta. Najmłodsi nie tylko opisali w niej, jak postrzegają policjantów, ale również postawili przed mundurowymi konkretne wyzwania do realizacji. W ten nietypowy sposób dzieci okazały sokólskim policjantom wdzięczność za ich codzienną służbę.

Sokólscy policjanci otrzymali wyjątkową niespodziankę od przedszkolaków jednego z białostockich przedszkoli. Dzieci stworzyły dla funkcjonariuszy naszej komendy oryginalną książeczkę, w której opisują jak według nich wygląda policjant oraz jakie zadania wykonuje na co dzień. „Policjant łapie złodziei”, „jeździ na pomoc”, „wygląda niebiesko”, „pomaga kiedy złodziej wejdzie do domu, a rodziców nie ma”, to tylko niektóre cytaty z dziecięcej książki. Najmłodsi, tworząc ten nietypowy prezent, zamieścili również informacje o marzeniach mundurowych. Na przykład Antoś twierdzi, że funkcjonariusze pragną mieć nowy „policjantowy” samochód. Z kolei według Jasia, funkcjonariusze chcą biec szybciej od złodzieja. Dodatkowo, przedszkolaki z grup Motylki i Pszczółki napisały całą listę zadań, jakie mają do realizacji policjanci. Mundurowi mają chociażby wykonać dziesięć pompek, czy też narysować motylka lub pszczółkę. Każdy z przedszkolaków otrzymał z kolei odblask oraz inne gadżety policyjne. Policjanci raz jeszcze podziękowali najmłodszym za książeczkę, za ich pomysłowość i życzyli dzieciom dalszej kreatywności.

 

  • Rysunek policjanta w czerwonej pelerynie. nad nim napis policjant superbohater
  • Napis jak wygląda policjant? Poniżej odpowiedzi między innymi: ma niebieski strój, czapkę, kamizelkę, pistolet, musi być biały tak jak w Minionkach, wygląda czarno, ma głowę, czapkę, spodnie i nowe buty, ma pieczątkę na czapce, wygląda niebiesko itd. Przy każdej odpowiedzi w nawiasie imię dziecka. Poniżej rysunek policyjnego radiowozu, obok rysunek policjanta rozmawiającego przez telefon oraz policjanta z psem służbowym.
  • Dwie strony książki. Na pierwszej rysunek policjanta z gwizdkiem w ustach i wyciągniętą ręką. Obok rysunek dziewczynki i chłopca. Na drugiej stronie napis co robi policjant? Poniżej odpowiedzi: pomaga jak kamień ciężki na stopę dziecka spadnie, zabiera ludzi do więzienia, jak jeden policjant złapie złodzieja, to drugi robi OK!, pomaga straży, gdy jest pożar, łapie skakanką  sznurkiem takim dużych złodziejów itd. Przy każdej odpowiedzi w nawiasie imię dziecka.
  • Napis o czym marzy policjant? Poniżej odpowiedzi między innymi: o łapaniu złodziei, o nowej broni, żeby mieć dużo pieniędzy, żeby łapać w sieci ludzi, żeby nie było złodziei, żeby mieć nowy samochód policjantowy, o nowym stroju, o czystym aucie. Obok rysunek kolorowych balonów. Poniżej dalsze odpowiedzi przedszkolaków o czym marzy policjant na przykład: o nowych policjantowych butach, żeby się nie męczył, żeby być silnym, żeby miał dużo jedzenia. Przy każdej odpowiedzi w nawiasie imię dziecka.
  • Napis wyzwania od przedszkolaków. Opis wyzwań między innymi: przeczytać książkę „Koziołka Matołka”, narysować motylka i pszczółkę, zrobić wyścigi kto najszybciej biega i jeździ motorem, przeskoczyć przez bramę, zrobić dziesięć pompek itd. Na końcu napis powodzenia. Obok leży list od przedszkolaków do funkcjonariuszy policji. Przedszkolaki opisują książkę o zawodzie policjanta, która ma dać funkcjonariuszom siłę i motywację do służby.
  • Leżące na stole piórniki, elementy odblaskowe w kształcie misia oraz kredki.