NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

NIETRZEŹWI KIEROWCY ZATRZYMANI

Data publikacji 17.11.2020

Sokólscy policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich odjechał ze stacji benzynowej nie płacąc za paliwo. Okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend, sokólscy policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. W piątek o 23, dyżurny komendy otrzymał informację o kierowcy, który po zatankowaniu samochodu na stacji benzynowej w Sokółce odjechał nie płacąc za paliwo. Policjanci szybko namierzyli audi jadące od krawędzi do krawędzi jezdni. Kierowcą okazał się 38 letni mężczyzna, który miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzenia w systemach policyjnych wyszło również na jaw, że 38 latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca wpadł w ręce policjantów z Posterunku Policji z Suchowoli w sobotę przed 15 w Suchej Górze. Przeprowadzone podczas kontroli badanie stanu trzeźwości 59 letniego mężczyzny wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto okazało się, że kierujący peugeotem już wcześniej stracił uprawnienia do kierowania pojazdami za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Natomiast w niedzielę, do dyżurnego sokólskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w przydrożnym rowie w jednej z miejscowości powiatu sokólskiego. Policjanci z drogówki ustalili, że mężczyzna po tym jak wjechał volksawagenem do rowu oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierowca został odnaleziony przez funkcjonariuszy w jego domu. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierowca nie tylko był nietrzeźwy, ale nie posiadał również wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Tego samego dnia, tuż po 15 w gminie Szudziałowo policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem, który jechał bez kasku. Policjanci wyczuli od 36 latka woń alkoholu. Według badania alkomatem mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zgodnie z Kodeksem karnym grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.