Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Ty zgłaszasz, My reagujemy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – Ty zgłaszasz, My reagujemy

Data publikacji 27.01.2021

Sokólscy policjanci niemal codziennie otrzymują nowe zgłoszenia, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w 2020 roku naniesionych zostało ponad 1000 zgłoszeń.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, którego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa. Sygnały nanoszone przez mieszkańców naszego regionu za pośrednictwem strony internetowej oraz aplikacji, są na bieżąco weryfikowane przez policjantów. Tylko w 2020 roku funkcjonariusze otrzymali ponad 1000 zgłoszeń. Najczęściej wskazywanymi przez mieszkańców powiatu sokólskiego zagrożeniami było przekraczanie prędkości 389 oraz spożywanie alkoholu miejscach niedozwolonych 210. Liczna grupa zgłoszeń dotyczyła bezpieczeństwem w ruchu drogowym, a były to między innymi: niewłaściwa infrastruktura drogowa 87, zła organizacja ruchu 86 oraz nieprawidłowe parkowanie 82.

Każde zgłoszenie naniesione na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest szczegółowo weryfikowane przez policjantów. Tak było również w przypadku zgłoszeń dotyczących dzikich wysypisk śmieci. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kuźnicy potwierdzali sygnały wskazane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i wyeliminowali zagrożenia ze swoich rejonów służbowych.

Korzystanie z Mapy jest bardzo proste. Zagrożenie można nanieść z dowolnego urządzenia posiadającego dostęp do Internetu. Zgłoszenia za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpią jednak potrzeby pilnej interwencji Policji, szczególnie kiedy zagrożone jest życie i zdrowie. W tych przypadkach należy wybrać numer alarmowy 112.