Konkurs plastyczny „Bezpieczni w sieci” rozstrzygnięty - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Konkurs plastyczny „Bezpieczni w sieci” rozstrzygnięty

Data publikacji 24.02.2021

Sokólskie policjantki wyłoniły laureatów konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Dziękujemy uczniom Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance za zaangażowanie i nadesłanie wyjątkowych prac dotyczących zasad bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przeprowadziły warsztaty edukacyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, którego obchody przypadały na 9 lutego. W ramach przedsięwzięcia uczniowie nie tylko wzięli udział w zajęciach on-line, wysłuchali fragmentów książki „Sieciaki - Misja: Bezpieczny internet”, autorstwa Łukasza Wojtasik, ale również przygotowali prace plastyczne. Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance przesłała wyjątkowe prace konkursowe przedstawiające zagrożenia na jakie są narażeni użytkownicy Internetu oraz zasady bezpieczeństwa, których warto przestrzegać w trakcie surfowania w sieci. Laureaci otrzymają dziś upominki, w tym edukacyjną grę planszową "Policyjna Biblioteka" oraz elementy odblaskowe. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie za zaangażowanie i kreatywność.

  • Plakat na górze napis Bezpieczny Internet. Chmurki z zasadami bezpiecznego korzystania z internetu między innymi podczas logowania dwa razy sprawdzaj adres www i upewnij się, że strona ma certyfikat bezpieczeństwa, twórz bezpieczne hasła logowania do poczty, nie korzystaj z tych samych haseł na różnych stronach, nie reaguj agresja na agresję!Na dole rysunek monitora komputera w środku uśmiechnięta twarz, po lewej stronie niewielka litera f na niebieskim tle.
  • napis nie daj się ściągnąć na ciemną stronę Internetu loading user 75% po prawej stronie czaszka z literami www w miejscu ust
  • Postać ludzka w niebieskim stroju w ręku stojak, na którym znajdują się przewody, mysz komputera, napis wyloguj się aby żyć
  • w lewym dolnym rogu chłopiec korzystający z komputera jego komputer połączony liniami z budynkami, między poszczególnymi budynkami sieć połączeń. na dole napis bądź ostrożny!!
  • kobieta w mundurze w ręku książka zatytułowana sieciaki w tle półki z książkami
  • kobieta w mundurze w ręku książka zatytułowana sieciaki w tle półki z książkami