CZUWAMY NAD BEZPIECZEŃSTWEM PIESZYCH - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

CZUWAMY NAD BEZPIECZEŃSTWEM PIESZYCH

Data publikacji 26.02.2021

Sokólscy policjanci prowadzą dziś wzmożone działania ukierunkowane na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przez cały dzień mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w rejonie przejść dla pieszych, ale także sprawdzają czy piesi dbają o swoje bezpieczeństwo. Apelujemy do wszystkich o ostrożność i rozwagę. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach.

Sokólscy policjanci z drogówki prowadzą dziś działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Cyklicznie prowadzona akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów. Mundurowi objęli nadzorem odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego nie tylko zależy od przestrzegania przepisów przez kierowców, ale również przez samych pieszych. Policjanci będą reagować na wszystkie wykroczenia, a szczególnie te popełniane przez kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przyjrzą się też jak piesi dbają o swoje bezpieczeństwo.

Apelujemy do kierowców, pieszych i rowerzystów o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Zachęcamy pieszych do noszenia odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym

  • radiowóz obok policjantka w tle przejście dla pieszych
  • policjantka mierzy prędkość pojazdów w tle przejście dla pieszych
  • radiowóz obok policjantka w tle przejście dla pieszych
  • kobieta w mundurze
  • radiowóz obok policjantka mierzy prędkość pojazdów