Podsumowanie weekendu na sokólskich drogach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Podsumowanie weekendu na sokólskich drogach

Data publikacji 02.03.2021

Policjanci z sokólskiej drogówki w miniony weekend przeprowadzili blisko 160 kontroli pojazdów i nałożyli ponad 80 mandatów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. W piątek funkcjonariusze włączyli się w ogólnopolskie działania, podczas których w szczególny sposób przyglądali się zachowaniom kierowców wobec pieszych oraz czy ci ostatni nie lekceważą obowiązujących ich przepisów.

W miniony weekend policjanci z sokólskiej drogówki przeprowadzili blisko 160 kontroli pojazdów. Najczęściej popełnianym przez kierowców wykroczeniem było przekroczenie dozwolonej prędkości. Mundurowi ujawnili ponad 80 takich przypadków, w tym 10 w rejonie przejść dla pieszych. Natomiast najczęstszymi przewinieniami pieszych był brak elementów odblaskowych w trakcie poruszania się po drodze po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozowolonym. W piątek policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Tego dnia funkcjonariusze drogówki objęli nadzorem miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych, głównie przejścia przez ruchliwe jezdnie. Policjanci przyglądali się zachowaniom kierowców wobec pieszych oraz czy ci ostatni nie lekceważą obowiązujących ich przepisów.

Przypominamy, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość, to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Warto również podkreślić, że nie zawsze konsekwencje lekceważenia przepisów ruchu drogowego ponoszą sprawcy tych zdarzeń. Niestety, w wielu przypadkach przez ich lekkomyślność, cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców oraz pieszych o rozwagę, ostrożność oraz przestrzeganie przepisów.