Policjanci w przedszkolu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w przedszkolu

Data publikacji 14.04.2009

Policjanci sokólskiej policji po raz kolejny odwiedzili przedszkolaki z naszego powiatu. Funkcjonariuszy policji znają już nie tylko dzieci z Sokółki ale również i Dąbrowy Białostockiej.

Już od 4 lat sokólscy policjanci biorą udział w programie „Bezpieczny Przedszkolak”, który swoimi założeniami ma kształtować u dzieci postawy i nawyki sprzyjające unikaniu zagrożeń. Wykorzystując gry i zabawy utrwalają u przedszkolaków podstawowe zasady ruchu drogowego lub w jaki sposób zachować się w kontaktach z obcą osobą.       Przedszkolaki z Dąbrowy Białostockiej uczestniczyły w zajęciach „Mój Przyjaciel Policjant”. Dzieci już wiedzą dlaczego policjanci noszą różne mundury, co noszą ze sobą do służby i po czym poznać prawdziwego policjanta. Sokólskie maluchy z Przedszkola Samorządowego Nr 5 dowiedziały się z koeli jak należy przechodzić przez ulicę, bezpiecznie zachowywać się przy drodze do czego służą odblaski.

Teraz przedszkolaki wiedzą, że zawsze można zwrócić się do policjanta z prośbą o pomoc . Uczestnicy spotkania dostali pamiątki oraz odblaskowe światełka. To nie ostatnia policyjna wizyta w przedszkolu.