Sokólska Policja ma nowego Komendanta - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sokólska Policja ma nowego Komendanta

Data publikacji 14.04.2009

1 kwietnia 2009 r.  Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku wręczył akt powołania nowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Sokółce.

W dniu 1 kwietnia o godzinie 12 Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku inspektor Igor Parfieniuk powołał na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Sokółce młodszego inspektora Wiesława Małachwieja.

Nowy komendant ma 46 lat. Urodził się i mieszka w Sokółce. Tam też stawiał pierwsze, policyjne kroki. Pracując na różnych  stanowiskach w służbie prewencyjnej i kryminalnej poznał pracę od podstaw. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, zdobywając szlify oficerskie. Jest też absolwentem Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku oraz ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania jednostką organizacyjną w administracji publicznej.

Prywatnie komendant jest szczęśliwym mężem, ma dwóch synów i córkę. Każdą wolną chwilę stara się poświęcić rodzinie. Interesuje się literaturą, szczególnie tą historyczną.

Osoby uczestniczące w uroczystości życzyły komendantowi powodzenia w realizacji planów i osiągnięcia sukcesów nie tylko na polu aktywności zawodowej.