Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

Data publikacji 17.04.2009

      Po raz dziewiąty rozstrzygnięty został Powiatowy Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięły w nim udział szkoły podstawowe i gimnazjalne z całego powiatu sokólskiego.
      Dzisiaj o godzinie 9.30 Komendant Powiatowy Policji w Sokółce mł.insp. Wiesław Małachwiej wraz z Panią Vice Starostą Cecylią Waszkiewicz, Burmistrzem Sokółki Panem Stanisławem Małachwiejem oraz gospodarzem turnieju Panią Dyrektor ZSI Marią Andrzejewska oficjalnie rozpoczęli konkurs. Odbył się on na terenie Miejsko-Gminnego Centrum Ruchu Drogowego działającego przy Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce.
      Młodzi ludzie musieli się wykazać wiedzą dotyczącą przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wykonać zadanie praktyczne – jazdę rowerem po torze przeszkód. Konkurs ten ma na celu podnoszenie kultury wśród młodych uczestników ruchu, popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej przepisów i zasad bezpieczeństwa poruszania się na drogach. Kształtuje również partnerskie zachowania wobec innych a także kształtuje umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
      Po długich zmaganiach ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Pierwsze miejsca w grupie podstawowej i gimnazjalnej zajęli uczniowie ZSI w Sokółce, w tym roku okazali się bezkonkurencyjni.