Uwaga na oszustki - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustki

Data publikacji 16.09.2009

Kobiety oferowały do sprzedaży dywaniki i nocne koszule. Wykorzystując nieuwagę gospodyni ukradły jej całe oszczędności. Sokólscy policjanci poszukują złodziejek i szukają świadków.

Do zdarzenia doszło wczoraj we wsi Białousy w gminie Janów. Pod dom 74-latki podjechał samochód, z którego wysiadły dwie kobiety. Zaproponowały starszej pani kupno dywaników i nocnych koszul. Przezorna gospodyni mimo próśb umycia rąk i napicia się wody nie wpuściła obcych do domu. Chwila nieuwagi jednak sprawiła, że nieznajome weszły do mieszkania swojej ofiary i ukradły jej całe oszczędności. Łupem złodziejek padło ponad tysiąc złotych.

W związku ze zdarzeniem sokólska Policja poszukuje dwóch kobiet w wieku około 30 i 60 lat, podających się za matkę i córkę. Obie miały ciemne włosy i ubrane były w długie spódnice i ciemne kurtki. Poruszały się samochodem osobowym w kolorze ciemnoczerwonym na zagranicznych numerach rejestracyjnych.

Prosimy wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą udzielić informacji w tej sprawie o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sokółce pod numerem telefonu (085) 711 02 12 lub z najbliższą jednostką Policji telefon 997 lub 112.