Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia drogowe w powiecie sokólskim

Data publikacji 14.10.2009

Drogowy bilans dzisiejszego przedpołudnia w powiecie sokólskim to dwie kolizje i wypadek. Przyczyny tych zdarzeń to niesprzyjająca aura, lecz przede wszystkim brak wyobraźni kierowców.

Do wypadku doszło tuż po godzinie 10.00 na drodze z Szudziałowa do Ostrówka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-latek jadący toyotą najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni. Na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Zatrzymał się dopiero na rosnącym tam drzewie. W wyniku zdarzenia jadąca z nim siostra z urazem głowy trafiła do szpitala.
Pierwsza z kolizji miała miejsce w Janowie na ulicy Sokólskiej przed godziną 11.00. Tam kierowca renault również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w tył jadącej przed nim skody. Około pół godziny później sokólscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnej stłuczce, do której doszło na trasie z Janowa do Korycina niedaleko wsi Jasionowa Dolina. W tym przypadku kierowca seata stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg. Auto obróciło się i wjechało na przeciwległy pas ruchu. Tam doszło do zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka audi. Policjanci sprawców obu kolizji ukarali mandatami.