Pasy – Stop czerwone - Promil - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pasy – Stop czerwone - Promil

Data publikacji 22.03.2010

Sokólscy policjanci przeprowadzili akcję „Pasy„ oraz „Stop czerwone”. Ich celem było sprawdzenie zachowania kierowców w rejonie świateł oraz sprawdzenie czy kierowcy i pasażerowie dbają o swoje bezpieczeństwo.

Piątkowy dzień upłynął funkcjonariuszom sokólskiej drogówki na sprawdzeniu zachowania kierowców w rejonie świateł drogowych na skrzyżowania ulic Mickiewicza – Wyszyńskiego oraz Grodzieńskiej. Ujawniono 12 wykroczeń z czego 11 dotyczyło wjeżdżania na skrzyżowanie na czerwonym świetle bądź na pomarańczowym bez uzasadnienia. Niepoprawni kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi. 15 osób przyjęło również mandaty karne za jazdę bez pasów. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na sposób przewożenia dzieci oraz przekraczanie dozwolonej prędkości.
W weekend ujawniono także trzy osoby kierujące pod wpływem alkoholu. Rekordzistą okazał się 24 latek jeżdżący skuterem po sokólskich drogach mając ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny rekordzista to mieszkaniec gminy Lipsk, który jeździł ciągnikiem po Dąbrowie Białostockiej mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z agresywnym zachowaniem 37 latek został przewieziony do izby Wytrzeźwień. Teraz nietrzeźwi kierujący  odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.


Takie działania będą prowadzone przez policjantów z sokólskiej drogówki również w przyszłości.