Wakacje z Policją i legwanem - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacje z Policją i legwanem

Data publikacji 18.08.2010

„Wakacje w mieście” . Taką nazwę mają półkolonie, w których uczestniczy trzydzieścioro dzieci z Sokółki. Jest to już trzecia edycja takiej formy wypoczynku.

Komenda Powiatowa Policji w Sokółce wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sokółce oraz Urzędem Miejskim w Sokółce po raz trzeci zorganizowała wypoczynek dla dzieci w wieku 7 – 12 lat, które pozostały w mieście. Zajęcia trwają już od ubiegłego poniedziałku i skończą się 27 sierpnia. W trakcie tych dwóch tygodni dzieci poprzez zabawę poznają specyfikę pracy służb mundurowych, a także zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Swoja wizytę złożyły w placówce Straży Granicznej w Nowym Dworze, w sokólskiej komendzie i Straży Pożarnej. Oprócz zabaw edukacyjnych dużo radości przyniosła dzieciom wizyta w klubie bilardowym oraz na paintballu. Jeszcze w tym tygodniu spotkają się z przedstawicielem kultury tatarów polskich oraz zwiedzą meczet w Bohonikach. Jednakże zdecydowanie największą frajdą było spotkanie z „zielonym smokiem” – legwanem oraz innymi gadami, o których opowiedział dzieciom ich hodowca.

„Wakacje w mieście” prowadzone są przy współudziale stażystów z programu „Prewencja na start” i na stałe zagościły w harmonogramie pracy sokólskich policjantów.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji