Nie bądźmy obojętni - Reagujmy - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni - Reagujmy

Data publikacji 27.01.2011

Wciąż trwają policyjne działania „Nie bądźmy obojętni”. Mają one na celu pomoc osobom bezdomnym, samotnym, w podeszłym wieku i niezaradnym życiowo, które w tym trudnym, zimowym okresie narażone są na wychłodzenie lub zamarznięcie.

Według zapowiedzi meteorologicznych temperatura powietrza w najbliższych dniach a w szczególności w nocy ma spaść znacznie poniżej zera. Osoby samotne, w podeszłym wieku, niezaradne życiowo i nadużywające alkoholu  narażone są najbardziej na wychłodzenie lub wyziębienie organizmu. Sokólscy policjanci reagują na każde zgłoszenie od społeczeństwa, kontrolują miejsca gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące, piwnice, klatki, pustostany. Składają wizyty tym którzy potrzebują pomocy informując o możliwościach skorzystania z pomocy instytucji. Plakaty i ulotki z informacjami gdzie szukać przekazane zostały sołtysom wsi oraz przedstawicielom wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych.  Dzięki sygnałom od ludzi udało się uratować życie i zdrowie 32 osób.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sokółce apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób w trudnej sytuacji życiowej, bezdomnych, bezradnych czy też schorowanych. Każdy sygnał zostanie sprawdzony i może uratować czyjeś życie. „Nie bądźmy obojętni” – Reagujmy

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami znajdującymi się w poniższych linkach.

http://www.podlaska.policja.gov.pl/index.php?idkat=414&idart=6576

Pliki do pobrania