”Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

”Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie”

Data publikacji 08.02.2011

„Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” – pod takim hasłem obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu przypadający tym roku na 8 lutego.

Dzisiaj sokólscy policjanci udali się do uczniów klas podstawowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym w Sokółce aby wraz z nimi włączyć się w obchody Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Mundurowi wraz z dziećmi obejrzeli bajkę dotyczącą bezpieczeństwa w sieci, z którą każdy rodzic i dziecko może zapoznać się na stronie www.dzieckowsieci.pl. W międzyczasie z „dzieciakami sieciakami” – głównymi bohaterami kreskówki, uczniowie zapoznali się z najważniejszymi zasadami bezpiecznego surfowania po sieci ale także mogli bezpiecznie spotkać się z „samym złem” i jego sługami „sieciuchami” oraz dowiedzieć się jak nie dać się im podejść. Policjanci w atrakcyjny sposób poprzez zabawę i dyskusję przekazali dzieciom 4 złote zasady korzystania z Internetu.

1. Nie podawaj swoich danych! 

2. Mów, jeśli coś jest nie tak!

3. Nie ufaj osobom poznanym w sieci!

4. Zabezpiecz swój komputer!

Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z sieci. Informacje na temat Dnia Bezpiecznego Internetu, można znaleźć na stronach

www.dbi.pl

www.dzieckowsieci.pl

www.sieciaki.pl