Podlaska Policja APELUJE - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podlaska Policja APELUJE

Data publikacji 23.08.2011

W związku z tragicznymi wypadkami w gospodarstwach rolnych podlaska Policja przypomina i apeluje o zachowanie szczególnej uwagi i wzmożenie opieki nad dziećmi, które mimo wielokrotnych zakazów i przestróg pomagają przy pracach polowych, jak też często pozostawiane są bez opieki osób dorosłych.

Tylko w sierpniu b.r miały miejsce dwa tragiczne wypadki z udziałem dzieci. Pierwszy w Suwałkach, gdzie zginęła 7 letnia dziewczynka. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że podczas zabawy na beli słomy znajdującej się na polu w pobliżu zabudowań mieszkalnych dziecko zaczepiło się szyją o fragment siatki owijającej bele i udusiło się. Mimo podjętej reanimacji dziewczynka zmarła. Do podobnie tragicznego wypadku, doszło na łące w okolicy jednej z miejscowości w gminie Czyżew. Ojciec z dwójką dzieci pojechał traktorem ciągnącym beczkowóz na pobliską łąkę. Następnie 38 – letni mężczyzna, po zakończonej pracy wysiadł z ciągnika pozostawiając włączony silnik. W traktorze zostawił dwóch synów w wieku 3 i 4 lata. Pod jego krótką nieobecność młodszy syn wypadł z pojazdu i został przygnieciony tylnym kołem ciągnika. 3-latek zginął na miejscu.

Pomimo, że wakacje dobiegają końca i większość dzieci przygotowuje się do rozpoczęcia roku szkolnego my wszyscy musimy pamiętać, że na wsi ciągle trwa czas wzmożonych prac polowych, a co za tym idzie istnieje podwyższone ryzyko wystąpienia tego typu zdarzeń. Co roku ofiarami wypadków na wsi są dzieci. Podczas zabawy i przy pracach polowych odnoszą poważne obrażenia niekiedy skutkujące trwałym kalectwem. Niestety często też płacąc one najwyższą cenę…cenę własnego życia.