Inauguracja roku szkolnego – Bezpieczna droga do szkoły - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Inauguracja roku szkolnego – Bezpieczna droga do szkoły

Data publikacji 01.09.2011

Zaczęły się ogólnopolskie działania „Bezpieczna droga do szkoły - do domu”. Sokólscy policjanci również biorą w nich udział. Rozpoczęli je udając się na inaugurację roku szkolnego w szkołach powiatu sokólskiego.
 
Dzisiaj rozpoczął się nowy rok szkolny, a sokólscy policjanci rozpoczęli działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkali się z najmłodszymi na inauguracji roku szkolnego, gdzie odczytali apel Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który zwrócił uwagę na to „że wszystkie dzieci potrzebują dobrego przykładu oraz mądrych, świadomych, uczciwych i przyjaznych dorosłych” również życząc najmłodszym „wspaniałych przyjaciół, wiele radości i uśmiechu na co dzień oraz zawsze bezpiecznej drogi do szkoły!”.
 
W nowym roku szkolnym a w szczególności w najbliższych miesiącach, sokólscy policjanci będą rozmawiać z najmłodszymi uczniami szkół podstawowych oraz ich rodzicami na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu. To jeden z elementów oddziaływania profilaktycznego. Sokólskich mundurowych w prowadzeniu zajęć z najmłodszymi wspomogą stażystki zatrudnione w ramach programu „Prewencja na start”. Natomiast policjanci z drogówki będą szczególną uwagą otaczać rejony szkół, a także autobusy szkolne dowożące dzieci na zajęcia oraz sposób przewożenia najmłodszych przez rodziców. Jednocześnie zwracamy się z apelem do kierowców, aby zachowali szczególne środki ostrożności i zdjęli nogę z gazu, szczególnie w rejonach szkół. Nadmierna prędkość w połączeniu z nieprzewidywalnymi reakcjami dzieci może być tragiczna w skutkach.

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku