Nielegalne oprogramowanie - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne oprogramowanie

Data publikacji 27.10.2011

Sokólscy Policjanci zabezpieczyli 4 komputery oraz 25 nośników danych z dwóch miejscowych biur projektowych. Sprzęt wyposażony był w nielegalne programowania graficzne i operacyjne. Wstępne straty oszacowane zostały na 100 tysięcy złotych.

Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Sokółce wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zabezpieczyli cztery komputery oraz płyty CD i DVD z dwóch sokólskich biur projektowych. Policjanci ustalili, że właśnie tam używane są nielegalne oprogramowania operacyjne oraz programy graficzne bez licencji. Cały zabezpieczony sprzęt trafił do szczegółowej analizy. Biegły z zakresu informatyki straty poniesione przez firmy zajmujące się tworzeniem takich programów wstępnie oszacował na 100 tysięcy złotych.

Dodatkowo w trakcie przeszukania jednego z biur, w pomieszczeniach wspólnie użytkowanych przez inne osoby, policjanci znaleźli trzy lufki oraz susz roślinny. Zabezpieczony sprzęt  i susz roślinny również przekazano do analizy. Szczegółowe okoliczności tych spraw wyjaśniają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce.