Nie bądźmy obojętni - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 27.01.2012

Okres zimowy to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Sokólscy policjanci apelują NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI” wobec osób, które są obok nas i potrzebują naszej pomocy.

Zima to najtrudniejszy okres dla osób bezdomnych, samotnych, będących w podeszłym wieku, nieporadnych życiowo a także tych nadużywających alkoholu. W tym czasie to one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu, które w rezultacie może zakończyć się śmiercią. Sokólscy mundurowi odwiedzają miejsca gdzie mogą znajdować się takie osoby. Reagują też na każde zgłoszenie od ludzi, którzy informują o osobach potrzebujących pomocy, sprawdzają wskazane pustostany, opuszczone domy, szopy, piwnice, klatki schodowe. Każdego potrzebującego informują o możliwościach skorzystania z pomocy różnych instytucji. 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sokółce apelują o przekazywanie informacji dotyczących osób w trudnej sytuacji życiowej, bezdomnych, bezradnych czy też schorowanych. Każdy sygnał zostanie sprawdzony i może uratować czyjeś życie. „Nie bądźmy obojętni” - Reagujmy!

 


800 444 989 - telefon do CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

- pod tym numerem telefonu, przez całą dobę można uzyskać informacje na temat czynnych noclegowni, ogrzewalni oraz miejsc gdzie można zjeść ciepły posiłek. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego  - więcej informacji kliknij tutaj


Pliki do pobrania