Nietrzeźwi na drogach powiatu sokólskiego - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi na drogach powiatu sokólskiego

Data publikacji 29.11.2011

W ostatni weekend sokólscy policjanci wyjeżdżali dziesięciokrotnie do zdarzeń na drogach powiatu sokólskiego. Dodatkowo w trakcie podejmowanych działań zatrzymali 10 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu.

W ostatni weekend sokólscy policjanci wyjeżdżali dziesięciokrotnie do zdarzeń na drogach powiatu sokólskiego. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni oraz niezachowanie należytej odległości od pojazdu było najczęstszą przyczyną kolizji. Na szczęście w zdarzeniach tych nikt nie został ranny i wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Sokólscy policjanci sprawców większości tych zdarzeń ukarali mandatami. W trzech przypadkach zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu .

Ponadto podczas przeprowadzonych działań "Dyskoteka" oraz "Trzeźwy poranek" policjanci zatrzymali na drogach powiatu dziesięciu kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Wszyscy zatrzymani to kierowcy samochodów osobowych. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się 35-letni kierowca skody zatrzymany w m. Sokolany. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ten podróżował z czwórką dzieci. Wszystkim kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.