Weekend na drogach sokólskiego powiatu - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na drogach sokólskiego powiatu

Data publikacji 12.12.2011

W miniony weekend sokólscy policjanci wielokrotnie wyjeżdżali do zdarzeń na drogach całego powiatu. Załatwili 11 kolizji drogowych oraz zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

W trakcie ubiegłego weekendu sokólscy policjanci wyjeżdżali wielokrotnie do zdarzeń na drogach powiatu sokólskiego w tym do 11 kolizji. W większości przypadków przyczyną zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi. Doszło również do zderzenia drogowego w okolicy wsi Sokolany, gdzie w wyniku dachowania lanosa dwie osoby trafiły do szpitala.

Mundurowi dokonali również zatrzymania 4 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 46-latek, który w piątek w okolicy wsi Nowowola jechał ładowarką, a w wydychanym powietrzu miął prawie 2,5 promila alkoholu. Tego samego dnia w gminie Kuźnica doszło również do zatrzymania 17-latka, który wsiadł za kierownicę mercedesa, nie posiadając prawa jazdy, natomiast w wydychanym powietrzu miał 1,13 promila alkoholu. W niedzielny poranek sokólscy mundurowi ujawnili kolejnego kierowcę, który mając w wydychanym powietrzu 1,42 promila alkoholu jechał polonezem bez wymaganych uprawnień. Do zatrzymania ostatniego kierującego doszło wczoraj po południu w gminie Kuźnica gdzie 52-latek kierował osobówką nie mając prawa jazdy natomiast posiada czynny zakaz sadowy prowadzenia pojazdów oraz prawie 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zatrzymani kierowcy jadący na "podwójnym gazie" za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.