Bezpieczeństwo na drodze - Apel do społeczeństwa - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo na drodze - Apel do społeczeństwa

Data publikacji 27.12.2011

Szanowni Państwo


Życie ludzie jest najcenniejszym dobrem. Każdy z Nas ma ogromny wpływ na dbanie o właściwe jego spożytkowanie. Wsiadając do pojazdu lub ruszając na drogę pieszo nie zastanawiamy się nad tym, że to co najcenniejsze możemy szybko stracić. Nie dopuszczamy do siebie myśli, że na planowanej trasie może spotkać nas nieszczęście.

Działania profilaktyczne oraz inne ukierunkowane na bezwzględną reakcję na popełnione naruszenie prawa podejmowane przez podlaską Policję na rzecz bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, nie wystarczają. Liczba 140 ofiar śmiertelnych to nie statystyka to tragedia 140 rodzin, to liczba, która niestety wciąż się utrzymuje.

Każda z ofiar to Twój bliski, kolega, sąsiad, to osoba, która miała plany, miała kłopoty dnia codziennego. To osoba taka jak MY!

Wypadek – to utrata życia, to kalectwo, to wielkie cierpienie Dopiero po wypadku pojawiają się pytania, DLACZEGO!?: Jechałem za szybko, wyprzedzałem/am na zakręcie, piłem/am alkohol i jechałem/am, przebiegłem/am przez jezdnię, czy zlekceważyłem/am czerwone światło.

Aby uniknąć odpowiedzi na te pytania,nie bądź biernym uczestnikiem ruchu. Bez znaczenia czy jesteś pasażerem, właścicielem pojazdu czy szefem firmy. Zwróć uwagę kierowcy na jego niebezpieczny styl jazdy.

Nie pozostawiajmy tego problemu tylko służbom powołanym do dbania o Twoje bezpieczeństwo. Poruszając to zagadnienie w kręgu rodziny, znajomych czy współpracowników możemy przyczynić się do uratowania chociażby jednego życia, które dla nas jest tak cenne.

 STWÓRZMY „MODĘ NA BEZPIECZNĄ JAZDĘ", „BĄDŹMY WIDOCZNI NA DRODZE", „TRAKTUJMY INNYCH TAK JAK SAMI CHCIELIBYŚMY BYĆ TRAKTOWANI", „NIE WIDZISZ NIE JEDŹ", „JECHAĆ SZYBKO TO NIE SZTUKA, SZTUKĄ JEST DOJECHAĆ".


Bądźmy wszyscy na drodze rozsądnymi i przewidującymi jej użytkownikami.


Komendant Powiatowy Policji
w Sokółce
insp. Wiesław Małachwiej