Bezpieczne ferie w powiecie sokólskim - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie w powiecie sokólskim

Data publikacji 21.01.2012

Nadchodzące ferie zimowe to czas odpoczynku i zabawy dla dzieci i młodzieży. Policjanci z Sokółki przypominają o podstawowych zasadach, dzięki którym będzie to okres spędzony wesoło i bezpiecznie.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce przez cały rok spotykają się z dziećmi i młodzieżą ze szkół całego powiatu. W ubiegłym tygodniu wizyty te dotyczyły podstawowych zasad bezpiecznej zabawy w domu i na podwórku w czasie zimowego wypoczynku. Gdzie można zjeżdżać na sankach, jeździć na łyżwach, oraz że obcych nie należy wpuszczać do domu, a przez ulicę trzeba przechodzić w wyznaczonych miejscach - to tylko niektóre poruszane tematy. Dodatkowo wczoraj mundurowi spotkali się także z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Sidrze. Podczas wizyty mówili o zagrożeniach, jakie czyhają na młodych ludzi w sieci, oraz w jaki sposób można zmniejszyć ryzyko ich wystąpienia. Funkcjonariusze w trakcie ostatniego tygodnia dotarli również do przedszkolaków, aby rozdać im laurki, które dzieci będą mogły przekazać swoim babciom i dziadkom z okazji nadchodzącego święta. Na odwrocie każdej z nich umieszczona jest informacja o sposobach postępowania, aby nie stać się ofiarą oszusta.

Sokólscy policjanci będą również spotykać się z dziećmi i młodzieżą w trakcie ferii, wszędzie tam gdzie będzie zimowy wypoczynek. Wszystkich zainteresowanych takimi odwiedzinami  prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sokółce pod numerami telefonów /85/ 711 02 51, /85/ 711 02 04, /85/ 711 02 11 lub pod adresem e-mail: andrzej.kozak@sokolka.bk.policja.gov.pl.


* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji