„Nie bądźmy obojętni” - Reagujmy! - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie bądźmy obojętni” - Reagujmy!

Data publikacji 10.02.2012

Dzięki informacjom przekazanym przez czujnych obywateli do dyżurnego policji dwaj mężczyźni zostali uratowani przez zamarznięciem. Od jednego z nich była wyczuwalna silna woń alkoholu.

Wczoraj sokólscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu. Pierwszą interwencje mundurowi z Janowa podjęli wczoraj około godziny 16.00 w Janowie przy ul. Rynkowej. Policjanci zastali tam leżącego mężczyznę, od którego było czuć silną woń alkoholu. 28-latka odwieziono do miejsca zamieszkania i przekazano rodzinie. Po godzinie 16 dyżurnego policji w Dąbrowie Białostockie powiadomiono o leżącym na parkingu przy ulicy Wesołej młodym mężczyźnie. Na miejsce przyjechało pogotowie, które go zabrało. Dzięki sygnałom społeczeństwa po raz kolejny udało się uratować życie i zdrowie dwóch osób.

Sokólska policja zwraca się z apelem o przekazywanie informacji dotyczących osób starszych, niezaradnych życiowo, nadużywających alkoholu i zamieszkujących samotnie. Pamiętajmy, że to właśnie dzięki szybkiej informacji przekazanej właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować takie osoby od zamarznięcia. „Nie bądźmy obojętni” - Reagujmy!

800 444 989 - telefon do CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

- pod tym numerem telefonu, przez całą dobę można uzyskać informacje na temat czynnych noclegowni, ogrzewalni oraz miejsc gdzie można zjeść ciepły posiłek. 

997 - Policja

998 - Straż Pożarna

999 - Pogotowie Ratunkowe

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji