Nie bądźmy obojętni - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni

Data publikacji 13.02.2012

W ubiegły weekend sokólscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec mężczyzn, którzy byli narażeni na wychłodzenie organizmu. Obydwaj byli pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend sokólscy policjanci dwukrotnie interweniowali wobec osób narażonych na wychłodzenie organizmu. W sobotnie popołudnie dyżurny sokólskiej policji został poinformowany telefonicznie, że w okolicy bloków na ulicy Grodzieńskiej idzie mężczyzna, który ma duże problemy z poruszaniem się. Mundurowi przewieźli 51-latka od którego było czuć silną woń alkoholu do miejsca zamieszkania. Kolejną interwencję mundurowi podjęli w niedzielny poranek kiedy w trakcie patrolowania zauważyli leżącego przy rampie kolejowej mężczyznę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Sokółki, który nie był w stanie samodzielnie utrzymać równowagi. Mężczyznę przewieziono do wytrzeźwienia.

Sokólska policja zwraca się z apelem o przekazywanie informacji dotyczących osób starszych, niezaradnych życiowo, nadużywających alkoholu i zamieszkujących samotnie. Pamiętajmy, że to właśnie dzięki szybkiej informacji przekazanej właściwym służbom można zapobiec tragedii i uratować takie osoby od zamarznięcia. „Nie bądźmy obojętni” - Reagujmy!

800 444 989 - telefon do CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO 

- pod tym numerem telefonu, przez całą dobę można uzyskać informacje na temat czynnych noclegowni, ogrzewalni oraz miejsc gdzie można zjeść ciepły posiłek. 

997 - Policja

998 - Straż Pożarna

999 - Pogotowie Ratunkowe