Bezpieczna „dziewiętnastka” - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna „dziewiętnastka”

Data publikacji 12.03.2012

Blisko 600 kierowców poddanych kontroli stanu trzeźwości, 144 mandaty karne nałożone za łamanie przepisów ruchu drogowego i 5 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych pojazdów to rezultat działań „Bezpieczna dziewiętnastka” przeprowadzonych przez policjantów ruchu drogowego na terenie czterech podlaskich powiatów.

Już po raz kolejny podlascy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczna dziewiętnastka”. W akcji, która rozpoczęła się w piątek rano i trwała do późnych godzin wieczornych udział wzięli funkcjonariusze ruchu drogowego z komend: w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Siemiatyczach i Sokółce, bowiem przez te powiaty przebiega droga krajowa nr „19”. Celem działań było przede wszystkim ograniczenie liczby zdarzeń drogowych na tej, jednej z najruchliwszych tras naszego województwa. Mundurowi, za pomocą ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w wideorejestratory kontrolowali, czy kierowcy nie przekraczają dopuszczalnej prędkości. Sprawdzali także trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, przewożone bagaże oraz reagowali na inne przypadki naruszeń prawa. Tym razem, w trakcie kontroli stanu trzeźwości okazało się, że tylko jeden kierowca zdecydował się na jazdę po spożyciu alkoholu, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Niestety okazało się również, że aż w 113 przypadkach policjanci stwierdzili przekraczanie przez kierowców dopuszczalnej prędkości i ukarali sprawców mandatami. Nie były to jednak jedyne w tym dniu mandaty nałożone przez mundurowych. Za inne naruszenia przepisów ruchu drogowego w trakcie działań ukaranych zostało kolejnych 31 kierujących. W wyniku kontroli stanu technicznego pojazdów, w związku ze stwierdzonymi uchybieniami w 5 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne pojazdów.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.podlaska.policja.gov.pl/