Weekend na sokólskich drogach - Aktualności - KPP Sokółka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na sokólskich drogach

Data publikacji 19.03.2012

W miniony weekend policjanci z sokólskiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili akcję „Prędkość”. Wśród skontrolowanych znalazło się również 4 mężczyzn którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W ubiegły weekend policjanci z sokólskiej drogówki na drogach powiatu przeprowadzili działania „Prędkość”. Zatrzymali do kontroli 98 pojazdów z czego 37 kierowców zostało ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości, natomiast 3 kierowców otrzymało mandaty karne za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wobec jednego z kierowców, który przekroczył prędkość sprawa zostanie skierowana do sadu

W trakcie kontroli pojazdów mundurowi ujawnili również czterech mężczyzn, którzy postanowili wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu. Pierwszego z nich zatrzymano w piątkowy wieczór. 38-latek w wydychanym powietrzu miał 0,5 promila alkoholu. Kilka godzin później 21-latek wjechał w ogrodzenie posesji we wsi Wyłudy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości urządzenie kontrolne wskazało 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niechlubnym rekordzistą weekendu okazał się 21-latek, który w niedzielne popołudnie został zatrzymany do kontroli na ulicy Tarasiewicza w Sokółce. W takcie sprawdzenia okazało się, że nie posiada prawa jazdy, natomiast w wydychanym powietrzu ma 3,21 promila alkoholu. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany wczoraj po godzinie 20 w Suchowoli na krajowej „ósemce”, u 25-latka urządzenie kontrolno-pomiarowe wskazało 1,86 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za zachowanie niezgodne z prawem mężczyźni odpowiedzą przed sądem.